Meble industrialne w salonie, czyli jak zrobić swój własny stół.

18.07
2018
Meble industrialne w salonie, czyli jak zrobić swój własny stół.
Jaki jest stół każdy widzi! A jak powstał? W pocie czoła i w wiórach stolarni.
Czytaj >

Pomysł…

Stół w jadalni to bez wątpienia najważniejszy stół w każdym domu. Stół, który jest świadkiem wszystkich rodzinnych historii, śmiechu i łez... Już podczas wyboru mieszkania ważne było, aby jadalnia, a w niej duży stół, znajdowała się w centralnej części mieszkania. Priorytetem był dla nas również duży i solidnie wykonany stół, przy którym będziemy mogli gościć rodzinę i przyjaciół. W naszej jadalni nie znajdziecie telewizora. Oboje jesteśmy zwolennikami rozmów przy wspólnym stole, a nie bezmyślnego gapienia w telewizor.

Wykonanie…

Na początku był dwucentymetrowy, stalowy profil, z którego Kamil spawał konstrukcję naszego stołu. Każdy, kto spawał choć raz w życiu wie, że spawy trzeba następnie wyszlifować, aby były idealnie gładkie. Powstałe podczas procesu obróbki ubytki w profilu poddaliśmy szpachlowaniu i szlifowaniu.
Tak przygotowaną konstrukcję poddaliśmy malowaniu natryskowemu – wybraliśmy biały kolor, który doskonale uzupełnia piękne drewno topoli heart

Po przygotowaniu konstrukcji zabraliśmy się za przygotowanie blatu, który wymagał niemało pracy i uwagi. Kawałki topoli bardzo uważnie docięliśmy na wybrany rozmiar. Następnie każdy kawałek drewna poddany został przez nas heblowaniu i klejeniu. Nadszedł czas na połączenie profilu z blatem – pasował idealnie heart To właśnie w tym momencie zaczęłam oczami wyobraźni widzieć nasz piękny stół stojący w jadalni. Oczywiście nie był to koniec pracy nad nim – czekały nas jeszcze długie godziny spędzone w stolarni.

Po kilkunastu godzinach szlifowania blatu, aby był idealnie gładki i bez żadnych niedoskonałości zostało nam już tylko lakierowanie. Wybraliśmy bezbarwny połyskowy lakier, którego nałożyliśmy na stół aż 4 warstwy, aby osiągnąć zamierzony wygląd blatu.

Efekt...

Połączenie białej konstrukcji z niezwykłym drewnem topoli dało oszałamiający efekt! Zresztą zobaczcie sami!

Meble industrialne w salonie. Stół z białym profilem i blatem z topoli stojący na środku salonu.

~ Weronika

Ikona
Ikona